Cera trądzikowa wymaga specjalnej pielęgnacji, jest bardzo wrażliwa i skłonna do alergii. Trądzik może pojawiać się w różnym wieku i mieć odmienne podłoże. Zarówno cera młodzieńcza, jak i dojrzała wymaga stosowania odpowiednich kosmetyków, które nie tylko likwidują wypryski i zaczerwieniania, ale też chronią cerę przed powstawaniem nowych niedoskonałości. Naturalne produkty w swoim składzie zawierają przeciwutleniacze, cenne pierwiastki oraz wyciągi z roślin. Marka mokosh jest dostępna online.

Czym zmywać makijaż z cery trądzikowej?

Podstawą codziennej pielęgnacji cery jest dokładne zmywanie makijażu. Resztki podkładu lub pudru mogą zatykać pory, co będzie skutkować powstawaniem stanu zapalnego oraz niedoskonałości. Oczyszczające kosmetyki mogą mieć postać mleczka lub delikatnej pianki do twarzy. Bardzo dobre rezultaty dają płyny i żele mokosh, które nie tylko sprawnie usuwają makijaż, ale też działają kojąco i mają dobry i naturalny skład. Twarz można oczyszczać też płynem miceralnym, ten preparat skutecznie pozbywa się np. tuszu do rzęs, nie podrażniając przy tym oczu.

Kojenie stanu zapalnego — maseczki i kremy

Po dokładnym oczyszczeniu skóry należy ją ukoić. Świetnie sprawdzają się maseczki oraz kremy. Maseczki do cery trądzikowej w swoim składzie mogą zawierać cynk, witaminy, ale też wyciągi z roślin, które łagodzą stan zapalny, redukują nadmiar sebum oraz zwężają pory. Dzięki temu skóra jest napięta, wygładzona i dogłębnie oczyszczona. Maseczki stosuje się zazwyczaj sporadycznie, do codziennej pielęgnacji służą kremy. Odbudowują one barierę lipidową skóry, chronią ją przed przesuszeniem oraz przed działaniem niekorzystnych czynników środowiskowych.

Olejki do twarzy — hit czy kit?

Kosmetyki mogą zawierać cenne oleje naturalne. Olej arganowy jest doskonałym przykładem wartościowej substancji roślinnej o wszechstronnym działaniu. Olej wchodzi w skład dobrych produktów do skóry trądzikowej. Mimo iż, cera z niedoskonałościami często jest tłusta — to olej działa na nią rewelacyjnie. Przyspiesza gojenie ran, ale też przyczynia się do szybkiej oraz intensywnej regeneracji skóry. Dobrze działa na blizny po trądziku, ale też na przebarwienia. To zdecydowanie hit.